Lepek. V poslední době nepříliš oblíbená substance, která je skrytou příčinou mnoha zdravotní potíží. Vzhledem k vysoké rafinaci některých potravin obsahujících lepek přibývá lidí, kteří trpí potravinovými intolerancemi či alergiemi a nemohou jej pozřít ani v malém množství. Příznivci zdravého stravování se lepku v některých jeho podobách snaží taktéž záměrně vyhýbat, neboť jsou si vědomi jeho vlivu na lidský organismus. Ať už patříte do té či oné skupiny, vybrali jsme pro Vás několik restaurací v Praze, na jejichž menu naleznete velký počet jídel právě bez lepku.

Přečtěte si také naše doporučení na vegetariánské a veganské restaurace v Praze – ve většině z nich totiž vaří také bezlepkově.

 

Alriso

 

Alriso je rodinná restaurace na Betlémském náměstí se specializací na italskou kuchyni. Ceny jsou zde sice trochu vyšší, ale pokud hledáte podnik s kompletně bezlepkovým menu, Alriso je tím pravým místem pro Vaši návštěvu. Během pracovního týdne můžete využít nabídky poledního menu za velmi přijatelné ceny. Vybrat si můžete z polévky a tří hlavních jídel. Ze stálé nabídky doporučujeme vyzkoušet některou z variant rizota, které jsou hlavní specialitou restaurace. Dále zde naleznete pestrou nabídku masa, darů moře a dalších prvků tradiční italské kuchyně. Před každým jídlem dostanete jako pozornost podniku lahodný domácí bezlepkový chléb z rýžové mouky s olivovým olejem, který rozhodně stojí za ochutnání. K jídlu si můžete dopřát sklenku italského vína nebo bezlepkové pivo Celia.

Betlémské nám. 11/259, Praha 1, po – ne: 11.00 – 23.00

 

 

Lavande

 

Restaurace Lavande je příjemná restaurace na pražském Andělu s domácí kuchyní a milou obsluhou. Pokud si navíc potrpíte na skandinávsky jednoduché a čisté interiéry, bude tato restaurace pastvou pro vaše oči. Menu restaurace je zaměřené na lehčí pokrmy vycházející z tradičních receptur francouzské a italské kuchyně. Kuchaři zde dbají na poctivou přípravu jídel z kvalitních surovin, nepoužívají konzervanty a jiné chemické přísady ani mikrovlnnou troubu. Naprostá většina jídel z nabídky je bezlepková, několik je také vegetariánských. V době od 11.00 – 15.00 hodin si můžete vychutnat denní menu, které se skládá z polévky a výběru ze tří pokrmů včetně bezlepkové a vegetariánské varianty. V Lavande si vyrábí vlastní domácí pšenično-žitný kvasový nebo bramborový chléb, který nabízí i k prodeji s sebou. Za vyzkoušení stojí také vynikající domácí limonády, které jsou připraveny pouze z ovoce či bylinek bez dalších zbytečných přísad.

Lidická 2, Praha 5, po – pá: 11.00 – 23.00, so – ne: 12.00 – 23.00

 

 

Amaryla Restaurant

 

Restaurace Amaryla nacházející se pár kroků od Václavského náměstí je součástí hotelu Amarilis vybaveného ve stylu Feng Shui. V nápaditém a přehledném menu restaurace naleznete spoustu chutných zdravých jídel mezinárodní i moderní české kuchyně. Bezlepkové, vegetariánské pokrmy a pokrmy bez laktózy jsou v nabídce viditelně označeny. Příležitostně zde naleznete také pokrmy připravené podle ajurvédských zásad. Drůbeží maso a brambory restaurace odebírá z českých farem. Od pondělí do pátku v Amaryle nabízí denní menu, ale vybrat si můžete samozřejmě i ze stálého jídelního lístku. Klidné prostředí této hotelové restaurace je vhodným místem také pro pracovní schůzky.

Štěpánská 613/18, Praha 1, po – so: 11.30 – 21.00

 

 

Portfolio

 

Restaurace Portfolio na Praze 1 patří mezi luxusní restaurace, které navzdory vysokým cenám rozhodně stojí za to navštívit. Stylový interiér, kvalitní ingredience, prvotřídní obsluha a na pohled i chuťově vynikající jídla a vína. Menu restaurace je zaměřeno na mezinárodní kuchyni s velkým podílem bezlepkových variant a také několika vegetariánskými možnostmi. Pokud se rozhodnete vyzkoušet degustační menu, bude Vám ke každému chodu doporučena sklenka lahodného vína, která podtrhne chuť vybraného pokrmu. Ve všední dny můžete přijít ochutnat také jídla z nabídky poledního menu. Návštěva restaurace je vhodná při zvláštních příležitostech nebo na pracovní jednání či oběd.

Havlíčkova 1030/1, Praha 1, po – pá: 11.30 – 14.00, 17.00 – 23.00, so: 12.00 – 14.00, 17.00 – 23.00

 

 

Podolka

 

Restaurace Podolka se nachází v Praze hned na dvou místech – první naleznete v Podolí přímo u řeky s krásným výhledem na Císařskou louku a druhou, o pár let mladší pobočku, v pražském Karlíně. Obě restaurace jsou založené na stejném konceptu. Polovina jídel ze všech kategorií v jídelním lístku je vegetariánských. Pokrmy bez lepku jsou v menu přehledně označená symbolem, což Vám výrazně usnadní výběr. Na své si zde tedy přijdou jak vegetariáni, tak i milovníci masa a celiaci. Od pondělí do pátku si můžete vychutnat denní menu, které se skládá z polévky, výběru z několika hlavních jídel a dezertu. Obě dvě restaurace dbají na výběr čistých a přírodních surovin bez přídavků glutamátů a jiných chemických dochucovadel a náhražek. Zaměřují se na české sezonní suroviny ze zdrojů domácích producentů a šetrných společností. Maso pochází z ekologického zemědělství.

Podolí: Podolské nábřeží – Přístav 1, Praha 4, po-ne: 11.30 – 23.00

 

 

Karlín: Šaldova 34, Praha 8, po-so: 10.30 – 23.00, ne: 10.30 – 22.00

 

 


Mohlo by Vás zajímat:

Další bezlepkové restaurace

Nejlepší veganské restaurace v Praze

Top vegetariánské restaurace v Praze


 

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář