Vzpomínáte si na to opuštěné místo pod pražskou magistrálou mezi Florencí a Masarykovým nádražím, kde ještě nedávno nebylo kromě odpadků vůbec nic? Tak právě to se začátkem června proměnilo po vzoru zahraničních trendů v malé pulzující kontejnerové městečko, kde můžete ochutnat skvělé kvalitní street food, zúčastnit se workshopů, pokochat se uměním a designem a ve večerních hodinách se zaposlouchat do hudby některého z populárních DJ české scény. Každé pondělí se zde promítají zajímavé filmy pod širým nebem vybrané skupinou Aerofilms. Časem je také v plánu zařadit lekce vaření, různá tvůrčí představení a nedělní pohádkový program pro děti.

 

Záměrem tvůrců bylo oživit zapomenutý kout Prahy a proměnit ho v místo s příjemnou atmosférou, kam se lidé budou rádi vracet za dobrým jídlem a kulturou.  

 

Ochutnejte kvalitní street food

 

V městečku najdete celkem 27 kontejnerů, z nichž 20 je tvořeno gastronomickými podniky jakou jsou například italské Wine Food, Sklizeno, Angelato, Bistro 8, argentinská restaurace Gran Fierro, vegetariánský Etnosvět, ajurvédský street food koncept Došas a další. Všechny restaurace mají pro účely festivalu speciálně vytvořená menu ze sezónních a lokálních surovin. Ochutnejte třeba havajskou Poke Bowl, asijské Dim Sum, netradiční obložené chlebíčky, vegetariánské Bun Bo Nam Bo a další speciality.

Celý areál je plně nekuřácký (ani elektronické cigarety zde nejsou povoleny), třídí se zde odpad a neexistují papírové peníze – u všech stánků totiž přijímají pouze bezhotovostní platby.

 

Tak neváhejte a vyrazte ochutnat zajímavá jídla nebo se zastavte na sklenku vína či piva z malých českých pivovarů a vychutnejte si živou atmosféru tohoto místa.  Manifesto potrvá necelé 2 roky.

 

 

Otevírací hodiny:

Pondělí – Pátek: 8:00 – 22:00
Sobota – Neděle: 11:00 – 22:00
Státní svátky: 11:00 – 22:00

 

Více na manifesto.city

 

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář