Jak docílit štěstí a radosti ze života a cítit se v pohodě? To jsou otázky, které si občas klade téměř každý, ale ne všichni na ně dokážeme najít odpověď. To se ale změní, pokud navštívíte Festival Evolution, na kterém najdete mnoho tipů na zdravější stravování, ale i na to, jak žít život, který nás naplňuje. Konat se bude o víkendu 22. – 23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Možná už jste slyšeli větu, kterou pronesl Dalajláma: „Lidé nejsou nešťastní proto, že by měli málo důvodů ke štěstí ale proto, že nedokáží ocenit to, co mají.“ Jedna věta a kolik pravdy se v ní skrývá. Přitom k tomu, abychom se cítili dobře, stačí málo. Třeba strava, která potěší nejen naše tělo, ale i ducha, nebo nalezení ztracené motivace. A právě proto je tady Festival Evolution, který ukazuje možnosti, jak se cítit dobře a hlavně být ve svém těle a sám se sebou spokojený.

Dáte si bio nebo si vyberete eko produkty?


Na festivalu se představí více než dvě stě vystavovatelů, kteří nabídnou novinky v oblasti zdravé výživy, široký výběr kvalitních potravin, ale také bio produktů včetně textilu, potřeb pro děti a ekologické drogerie nebo přírodní kosmetiky.

Se zdravím úzce souvisí stravování. Proto zde najdete pestrý výběr certifikovaných potravin, stejně jako raw potraviny, fair trade výrobky nebo konopné speciality. Ve food zóně, ale také ve vystavovatelské části, budete moci ochutnat veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu. Seznámíte se s nabídkou producentů zdravých potravin a rodinných firem nebo farem. Posedět si můžete jak venku, tak uvnitř. Těšit se můžete i na demo ukázky přípravy nápojů a jídel pro nejrůznější výživové směry. Pokud vás blíže zajímají jejich přínosy a rizika, můžete zavítat na tematické přednášky. Výhodou tohoto festivalu je, že cokoliv vás zde zaujme, můžete rovnou ochutnat, osahat nebo spojit s přednáškou.

Inspirace i zábava


Na pěti programových pódiích se během dvou dnů vystřídá více než stovka účinkujících, od lektorů cvičení (jóga, taichi, falun gong, meditace, masáže), přes lékaře (Jan Vojáček), fyzioterapeuty (Tomáš Rychnovský), psychoterapeuty (Milan Studnička), kouče (Jan Mühlfeit, Kateřina Novotná, Mark Dzirasa nebo Aleš Kalina) až po výživové poradce (Petra Eatjuicy Halušková, Margit Slimáková), ale setkat se zde můžete také s inspirativními osobnostmi, mezi které patří například Jarmila Amadea Misarová.

Na festival vezměte i děti, je zde pro ně připraven bohatý program, od hudební a výtvarných dílniček, až po celodenní workshopy a chybět nebude ani hlídací koutek, ve kterém můžete potomky bez obav nechat profesionálním chůvám a sami si vyrazit za nákupy nebo na přednášku.

Více informací o festivalu najdete na webu www.evolution.cz .

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář