Obliba zdravé výživy mezi Čechy vzrůstá, což v poslední době potvrdil nejeden výzkum. Největší zájem roste o čerstvé potraviny včetně ovoce a zeleniny. Pokud i vy sami preferujete zdravou stravu a dáváte přednost lokálním produktům a těm s označením Bio, neměli byste si nechat ujít Festival Evolution, který se uskuteční o víkendu 21. – 22. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Festival pro všechny, kteří to vidí #ProsteJinak, jak zní podtitul akce, nabídne mimo jiného nejširší výběr certifikovaných a lokálních potravin, fair trade výrobků, stejně jako raw potravin nebo konopných specialit. Mezi 250 vystavovateli, kteří se na Festivalu Evolution představí, nebudou chybět ani specialisté na veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu. Těšit se můžete na producenty zdravých potravin, rodinné firmy i farmy. Budete mít možnost ochutnat například některé z vyhlášených „superpotravin“, zjistíte, že existuje celá řada zdravějších a rozhodně chutnějších alternativ k zavedeným potravinám nebo se můžete seznámit a přípravou některých jídel v rámci kuchařských show.

Je určitě pozitivní, že Češi dávají při svých nákupech přednost zdravým potravinám, což souvisí s popularitou zdravého životního stylu, stejně jako s rostoucí nabídkou. Právě na Festivalu Evolution budete mít možnost seznámit se s potravinami, na které jste při svých nákupech zatím nenarazili nebo jste pro ně museli vyrazit do specializovaných obchodů. Vyzkoušet přímo na místě můžete například veganské majonézy, alternativu masa Jackfruit nebo fermentované výrobky. 

Nevynechtejte ani přednášky

Protože Festival Evolution netvoří jen vystavovatelská část, ale významnou roli hraje také program, rozhodně jej nevynechejte. Dozvíte se například, jak se liší obsah prospěšných a škodlivých látek v živočišných a rostlinných potravinách nebo se vám dostane odpovědi lékaře funkční medicíny Jana Vojáčka na to, jak hormony ovlivňují vaši váhu a tvar postavy. Praktik tradiční čínské medicíny Milan Schirlo chystá přednášku o tom, jak naše strava, emoce, spánek, fyzická aktivita ovlivňují to, jak se cítíme a jakým nemocem otevíráme dveře do svého života.

Se zdravím souvisí také to, jak se cítíme, proto na festivalu nebudou chybět ani volné lekce cvičení, na kterých můžete proniknout do tajů taiči, jógy nebo si vyzkoušet základy meditace. Mnoho praktických rad a tipů, jak být v pohodě nebo co dělat, aby vás práce bavila, případě jak odhalit svůj talent, najdete v sekci věnované osobnímu rozvoji. Chybět zde nebudou přední čeští koučové, jako například Jan Mühlfeit s olympionikem Davidem Svobodou nebo Mark Dzirasa. 

Na festivalu se bude rovněž mluvit o ekologii, načerpat zde můžete celou řadu praktických tipů, jak žít ekologičtěji doma i s ohledem na planetu a ušetřit přitom ještě svou peněženku. Představena bude i celá řada ekologických projektů, do kterých se můžete zapojit. 

Festival Evolution si užijí všichni bez rozdílu věku, pro děti jsou zde připraveny tvořivé dílničky, workshopy i hlídací koutek, ve kterém mohou rodiče v klidu své potomky nechat a zajít si užít festivalovou atmosféru. Opět nebude chybět ani prostor pro nakrmení a přebalení nejmenších.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů a podrobného rozpisu programu najdete na www.festivalevolution.cz

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář