Spojit zdravý životní styl a vysoké pracovní nasazení během pětidenního maratonu „Po – Pá“, který určitě většina zná, není vždy úplně snadné. Oběd je dobou, kdy bychom měli alespoň na chvíli „vypnout“, oprostit se od pracovních povinností a užít si tento okamžik v klidu, u dobrého jídla a pokud možno v příjemné společnosti. Nejeden z nás by jistě uvítal i poobědovou siestu. Krásná to představa, co říkáte? Všichni asi víme, že realita není vždy tak růžová a ani kultura jižních zemí k nám zatím nepronikla.
Když už se ocitneme v časovém presu a ochudíme se o klid a pohodu při jídle, tak alespoň na jeho kvalitě bychom ubírat neměli. V dnešním článku Vám proto přinášíme tipy, kde si můžete rychle zakoupit chutný a výživný oběd právě ve chvílích, kdy Vám čas není příliš nakloněn.

Bistro Franz

Forky’s je koncept moderního bistra-restaurace, kde je veškeré jídlo připraveno čistě z rostlinných surovin. V brněnské pobočce Forky’s si můžete vybrat z poledního menu, které obdržíte ihned, případně ze stálé nabídky bistra, na kterou si však musíte chvilku počkat. Pokud byste potřebovali rychlou variantu, ale denní menu by Vás neoslovilo, doporučujeme zvolit variantu hotových wrapů či superbowls, což je taková super salátová mísa, kterou Vám obsluha namíchá přesně dle Vašeho přání. Výhodou je, že ji máte připravenou taktéž ihned a že si ji opravdu můžete od základu až po zálivku sestavit sami. Jídlo s sebou pro ty, kteří opravu pospíchají, je ve Forky’s naprostou rutinou. V prodejních regálech, které jsou součástí restaurace, najdete veganské speciality z celého světa, stejně jako výběrové produkty značky Forky’s. Ze zkušenosti našeho týmu můžeme doporučit bistro navštívit v době mimo 11.30 – 12.30, kdy někdy opravdu díky své velké oblibě „praská ve švech“.

Forky's Praha

Jezuitská 6/1, Brno, po – pá: 11.00 – 21.00, so: 12.00 – 21.00, ne: 12.00 – 18.00
Prohlédnout tento podnik: Forky’s 

Fresh Fanatic

Už se Vám někdy stalo, že jste se chtěli najíst rychle a přitom kvalitně? Nedat si smažené jídlo, ale zároveň být rychle zpět v kanceláři? Nemuset si dát bagetu, ve které je víc lepku než čehokoli jiného? Přesně na tyto otázky hledali odpověď zakladatelé Fresh Fanatic. Podařilo se jim vytvořit koncept, který nabízí chutná a čerstvá jídla z kvalitních surovin, která navíc obdržíte rychle a případně si je vzít i s sebou do kanceláře. Každý den si můžete vybrat z denního menu včetně polévky, dále z několika variant obědových salátů, výběr doplňuje plněná italská piadina v několika variacích. Z bistra si taktéž můžete odnést i chutné ovocné freshe a smoothie, jogurtové nebo třeba chia poháry a různé zákusky zdravého charakteru jako svačinu. Pokud však nespěcháte, doporučujeme hlavně v letních měsících využít příjemnou klidnou zahrádku bistra orientovanou do vnitrobloku. 

Kounicova 39, Brno, po – pá: 7.30 – 22.00, so: 9.00 – 21.00
Prohlédnout tento podnik: Fresh Fanatic

Arny’s Food

Arny’s je malým nenápadným bistrem v samém centru Brna. Denně nabízí zákazníky velmi oblíbené bezlepkové a veganské polévky, velký výběr wrapů a tortil pro různé stravovací směry, které si můžete jako zákazník sestavit dle Vašeho přání. To stejné platí i pro saláty, smoothie a freshe. Oběd si z bistra můžete odnést samozřejmě s sebou. Doplňkový sortiment tohoto sympatického bistra tvoří velký výběr potravinových doplňků v RAW a vegan kvalitě. Jídlo zde dostanete poměrně rychle, bez dlouhého čekání.

arnys food

E-pasáž, Josefská 5, Brno, po – pá: 8.30 – 19.30
Prohlédnout tento podnik: Arny’s Food

My Kitchen

My Kitchen Vám může nabídnout nejen rychlé zakoupení oběda, ale také jeho rozvoz třeba přímo do kanceláře. Každý den je v nabídce veganské menu ve 2 variantách a to i s polévkou. Pokud si z denního menu nevyberete, nabídne Vám bistro škálu dalšího sortimentu, jako jsou saláty, pomazánky ze semínek, oříšků a cizrny, hosty velmi oblíbené pohankové placky známé jako „Ty placky“ a lněné krekry, plněné kváskové ciabatty, luštěninové palačinky, sendviče z pohankových placek, obložené chlebíčky, veggie burgery a čerstvé tortilly. Jako sladkou tečku si můžete dát veganské a raw dezerty, čerstvý fresh či třeba smoothie. Výhodou dámského projektu My Kitchen, který si zakládá na kvalitě surovin, ze kterých pro své hosty pochutiny připravuje, je i to, že kromě bistra na Husově ulici má v Brně ještě dvě prodejny – na Francouzské 33 a Gorkého 20. 

my kitchen

Husova 13, Brno, po: 8.30 – 19.00, út – pá: 7.30 – 19.00, so – ne: 9.00 – 19.00
Prohlédnout tento podnik: My Kitchen

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář