1. Co vlastně je Akademie léčivé výživy, kdy, kým a proč byla založena?

ALV je vzdělávací projekt, jehož cílem je poskytovat kvalitní informace, rozšiřovat znalosti a podporovat lidi ve schopnosti orientovat se v oblasti výživy. Chceme přispět k tomu, aby lidé poznali sami sebe a své skutečné potřeby a byli schopni aplikovat časem prověřené principy přirozeného stravování do vlastního života. Akademie vznikla před 5 lety. Inspiraci pro  založení školy jsem si přinesla z New Yorku a před 5 lety jsme ji spolu s Hanou Dubovskou otevřely pro první studenty. Věříme, že když jednotlivci vezmou odpovědnost za své zdraví do vlastních rukou, výrazně se promění i společnost. A my chceme žít ve zdravém společenském prostředí.

 

 

2. Máte za sebou 5 let fungování, jak se vám daří vaši vizi naplňovat, kolik studentů Akademií prošlo, kolik přednášek a akcí jste zrealizovali?

Akademii doteď prošlo 180 absolventů celoročních programů a desítky lidí z veřejnosti na samostatných přednáškách a seminářích. Vždy, když v červnu uzavíráme školní rok, poslouchám příběhy a pozoruji proměny našich studentů, cítím vděčnost za to, že se Akademii daří lidi inspirovat ke změně změně životního stylu a nalezení jejich vlastní cesty ke zdraví. Přednášky a kurzy v rámci ročních programů se konají jednou za měsíc od záři do června a akcí pro veřejnost na různá témata zdravého životního stylu proběhne za rok cca 50.

 

3. Informací o výživě je dostupných velké množství, v čem je ALV jiná, unikátní?

Unikátnost Akademie spočívá v tom, že se na naší půdě potkávají čeští i zahraniční lektoři, kteří jsou ve svém oboru uznávanými odborníky. Patří mezi ně taková jména jako MUDr. Šimková, prof. Strunecká, MUDr. Vojáček, MUDr. Barbara Miller a mnoho dalších. S našimi studenty sdílí svou odbornost a celoživotní zkušenost s důrazem na praktickou použitelnost sdílených informaci.

 

4. Vaším mottem je Jedno zdraví, mnoho cest. Lze vůbec doporučit nějaké univerzální pravidlo? Jednu správnou cestu pro všechny?

Ano, mým oblíbeným univerzálním pravidlem je: jist to, co je aktuální sezóně lokálně dostupné,  co nejméně průmyslově zpracované, doma připravené, v biokvalitě, jist jednoduše a střídmě, v klidu a s vděčností. Tohle pravidlo stačí, když mluvíme o prevenci a předcházení nemocem. Když se již s nějakou nemoci potýkáme, je důležité k základnímu pravidlu přidat víc specifikaci a podívat se do hloubky, kde je příčina nemoci a jak je s ní potřeba pracovat.

 

5. Aktuálně – jaké aktivity, kurzy a studijní programy jsou nyní otevřené, jaké akce je možné u vás navštívit?

Teď končíme školní rok a během prázdnin máme prostor na nádech a odpočinek. V září pak otevřeme pátý běh studia. Aktuálně otevíráme komplexní roční studijní programy Prevence výživou a Principy výživových směrů. V průběhu léta také připravíme nabídku samostatných přednášek a seminářů. Jejich nabídka je stále aktualizována na našem webu www.akademielecivevyzivy.cz v kalendáři akci.

 

Děkuji za rozhovor 🙂

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář