To, že Brno nabízí spoustu kaváren, jejichž počet se neustále zvyšuje, se už rozneslo široko daleko. Co když jste ale zastánci zdravějšího stravování a nechcete v kavárně zůstat jen u pouhé kávy, ale rádi byste potěšili své chuťové pohárky a dopřáli si také něco dobrého k ní? Náš tým pro Vás vytipoval několik brněnských kaváren, kde si můžete bez výčitek zamlsat.

Coffee Bar Mymika

MY MIlujeme KÁvu. Jak už název napovídá, vize mladých nadšenců byla jasná – s láskou vytvořit nejen kavárnu, ale hlavně místo vyšperkované do těch nejmenších detailů, kde se bude každý host cítit dobře. Preciznost, kvalita, jednoduchost inspirovaná cestováním – přesně taková je atmosféra v této malé kavárně blízko centra města. Pochutnáte si tu na skvělé kávě od pražské pražírny Coffee Source, která se stejně jako nabídka sezónně obměňuje. V létě Vás osvěží různé variace domácích limonád v zimě zase široká nabídka teplých nápojů. V Mymice se setkáte se sortimentem od malých výrobců, pěstitelů a jiných regionálních dodavatelů. Těšit se můžete na čerstvé domácí koláče, bezlepkové a raw dezerty. Slaná kuchyně je zde inspirována zejména tou severskou, ve které si majitelé našli oblibu.

mymika

Lidická 15, Brno, po – pá: 8.00 – 22.00, so: 9.00 – 22.00, ne: 10.00 – 22.00
Prohlédnout tento podnik: Coffee Bar Mymika

RAW with love

V první brněnské raw cukrárně, která vyrábí nádherně barevné a hlavně výborné dorty se 101% láskou, Vás nejpravděpodobněji přivítají její majitelky a přímé autorky těchto „okoberoucích“ delikates máma a dcera Bára s Bárou. Vše, co v malinké útulné cukrárně najdete, je denně čerstvé, 100% raw, vegan, bez rafinovaného cukru, bez lepku, bez chemie a konzervantů. Každý den si můžete vybrat z 5 – 8 druhů dezertů, které Vám cukrárna ráda zhotoví i na objednávku včetně zajištění RAW cateringu na Vámi organizovanou událost. Ti, kdo by se chtěli naučit vytvořit tyto prvotřídní dezerty, se mohou zúčastnit pravidelných kurzů přípravy RAW dezertů organizovaných přímo v kavárně.

raw with love

Anenská 7, Brno, čt – pá: 11.00 – 18.00, so – ne: 13.00 – 18.00
Prohlédnout tento podnik: Raw with Love

SKØG Urban Hub

Největší brněnská kavárna, kde ochutnáte kávu přímo z vlastní výběrové pražírny Rusty Nails Coffee Roasters, která dodává kávová zrna i do několika desítek dalších kaváren po celé republice. Kromě výběrové kávy Vás zde potěší široká škála koktejlů, jejichž nabídka se sezónně obměňuje. Severský interiér působící industriálním dojmem přiláká nejednoho turistu. Instagramový profil SKØGu je plný fotek vegetariánských jídel na dřevěných stolcích podtrhujících severský styl, která si zde můžete vychutnat. Ráno Vás zahřeje ovesná kaše nebo quiche, přes den zase můžete zaplnit žaludek polévkou denní nabídky, burgerem nebo třeba odlehčenou variantou jako je salát nebo hummus. V tomto podniku strávíte příjemné chvíle při pracovních povinnostech, s přáteli nebo jen tak s knihou v ruce.

SKØG Urban Hub

Dominikánské náměstí 187/5, Brno, po – čt: 8.00 – 1.00, pá: 8.00 – 2.00, so 10.00 – 2.00, ne: 12.00 – 22.00
Prohlédnout tento podnik: 
SKØG Urban Hub

 

Secret of Raw

Prosvětlená raw cukrárna spolu s restaurací Vás po vycházce v nedalekém Lužáneckém parku určitě přiláká svou širokou nabídkou raw zákusků, ovocných koktejlů s rostlinnými mléky v zajímavých variantách, čokolád na několik způsobů a v neposlední řadě samozřejmě káv. Pro méně mlsné jazýčky jsou v nabídce i slané raw variace buď ve formě snacků, nebo hlavního menu. V krásně prosvětleném otevřeném prostoru většinou naleznete klid na práci nebo přátelské posezení.  Pro zájemce jsou zde pravidelně organizovány i kurzy přípravy raw pokrmů. Secret of raw Vám také vyrobí dort na objednávku nebo zajistí catering pro Vaši akci.

Secret of Raw

Lidická 1023/63c, Brno, po – pá: 9.00 – 20.00, so – ne: 10.00 – 18.00
Prohlédnout tento podnik: Secret of Raw

Café Atlas

Prostředí stylové kavárny zachovávající prvorepublikové prvky jako jsou materiály ze 40. let (dobová mozaiková stěna včetně dlažby, mramorová podlaha a bar, jehož zadní stěna se pyšní nádherným leštěným mramorem) dotvořil přírodními tóny a motivy akademický malíř Mg.A Jindřich Hájek. V průběhu dne v kinokávárně potkáte hodně freelancerů, kteří zde tráví i několik hodin prací na PC nebo schůzkami, při kterých si většinou dopřávají prvotřídní kávu a různé domácí limonády. Kavárna každý den připravuje denní menu ve formě polévek nebo lehčích pokrmů často v bezlepkových i veganských variantách. Jako sladkou tečku si můžete dát kousek vegan, raw či bezlepkového dortu, jejichž pestrý sortiment Vás každý den překvapí něčím novým.

Café Atlas

Žerotínovo náměstí 533/6, Brno, po – so: 8.00 – 0.00, ne: 14.00 – 22.00
Prohlédnout tento podnik: Café Atlas

MyRaw Food Bistro

MyRaw Food bistro v Brně, v Tržnici na Zelném trhu, je stoupencem raw vegan food. V současné době nabízí kavárna i pestré menu v podobě snídaní, obědů a večeří formou denní aktuální nabídky nebo výběru z menu samotného. Specialitou kavárny jsou pak raw veganské dezerty, kdy se vás vždy překvapí nějaká novinka. Veškeré dobroty v MyRaw Café jsou z čerstvých a čistě rostlinných, převážně bio surovin, které neobsahují lepek, laktózu ani cukr. Na své si přijdou i milovníci smoothie a fresh nápojů často obsahující i mladý kokos, které jsou připravovány formou tzv. show – cooking.

Zelný trh 14-16, Brno, po – so: 8.00 – 0.00, ne: 14.00 – 22.00
Prohlédnout tento podnik: MyRaw Food Bistro

Kavárna Ad Alta

Malá a útulná vegetariánská a veganská kavárna Vám denně nabídne široký výběr zákusků, dortů a dalších laskomin často i v bezlepkové verzi. Na své si přijdou i milovníci slaných quiche koláčů. Vše je zde připravováno s tou největší péči z lokálních surovin, bez rafinovaného cukru a bílé mouky. Přístup ke zdravému životnímu stylu tento podniky vyjadřuje nejen svou menu nabídkou, ale také třeba používáním ekologických čisticích prostředků. V příjemné atmosféře jednoduše řešeného interiéru můžete také v klidu pracovat nebo strávit čas se svými dětmi.

Kavárna Ad Alta

Václavská 2, Brno, po – so: 9.00 – 21.00
Prohlédnout tento podnik: Kavárna Ad Alta

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář