S rostoucí oblibou rostlinné stravy roste také její nabídka, a to i v rámci České republiky, zejména větších měst. Restaurací a kaváren, které svou rozmanitostí a originalitou potěší nejen vegany a vegetariány, ale i jedlíky masa, přibývá jako hub po dešti. Tak odhoďte předsudky a přesvědčte se sami – vřele doporučujeme! V rámci této kategorie jsme pro Vás vybrali ty nejlepší restaurace v Praze, v nichž si můžete vychutnat výborná jídla bez použití živočišných produktů. Nechte se inspirovat a zkuste to pro změnu bez masa, vajec a mléčných výrobků. 

My Raw Café

Kavárna My Raw Café nabízí útulné posezení v příjemném prostředí a skvělý výběr pestrých veganských a raw pokrmů od snídaní až po večeře. Stálá nabídka je k dispozici po celý týden, z poledního menu můžete vybírat pouze od pondělí do pátku. Snídaně jsou podávány vždy po celý den a zahrnují sladké i slané varianty. Pokud jste milovníky smoothies a fresh nápojů, určitě si zde přijdete na své – některé jsou totiž originálně podávány v čerstvém kokosu. Specialitou kavárny jsou dále raw veganské dezerty, které chutnají ještě lépe s šálkem čerstvě pražené kávy (nebo její alternativy) či kvalitního sypaného čaje. Většina výrobků, jež je v této kavárně připravována před očima hostů, pochází z čerstvých bio surovin, které neobsahují lepek, laktózu ani cukr. V podvečerních hodinách si můžete dopřát skleničku organického vína od českých vinařů a ochutnat vynikající ořechové sýry, dipy a tyčinky.

Dlouhá 39, Praha 1, po – pá 9.00 – 21.00, ne: 9.00 – 18.00

Vegan’s Prague (*bio)

Restaurace Vegan´s Prague se nachází v Nerudově ulici hned pod Pražským hradem. Specialitou podniku jsou jídla v bio kvalitě, a to jak z mezinárodní kuchyně, tak z kuchyně české. Doporučujeme ochutnat jednu z bezmasých variant českých jídel jako je například guláš nebo svíčková – ta je servírována s knedlíky a tempehem místo masa. V menu naleznete také několik bezlepkových variant. Při klidném posezení na malé terásce se Vám rozprostře krásný výhled na Pražský hrad, který si nejlépe vychutnáte se svou drahou polovičkou při sklence dobrého českého bio vína. Vzhledem k velikosti terasy raději doporučujeme místa předem rezervovat.

Nerudova 221/36, Praha 1, po – ne: 11.30 – 21.30


Forky’s

Forky’s v Praze je nejmladší pobočkou sítě stejnojmenných bister, v nichž si můžete vychutnat výborná jídla z čistě rostlinných surovin. Cílem podniku je nabízet jídla z kvalitních surovin (některé jsou v bio kvalitě), která jsou prospěšná lidskému zdraví a provozovat restauraci tak, aby byla v souladu s přírodou a ekologickými principy. Specialitou kuchyně jsou tzv. „superbowls“, což jsou vydatné a nutričně bohaté salátové mísy s vysokým podílem quinoi a superfood. Výběrem z rozmanitých ingrediencí si tak můžete namíchat salát podle vlastní chuti, který opravdu stojí za to! Oblíbenými jídly jsou také burgery a wrapy, ale v nabídce naleznete i jiné pokrmy české i světové kuchyně včetně bezlepkových a raw variant.

Veleslavínova 93/10, Praha 1, po – so: 09.00 – 22.00, ne: 09.00 – 21.00


BistRAW & TEA

bistRAW & TEA je RAW & VEGAN bistro, které přináší zdravý koncept rychlého občerstvení, které chutná i vypadá skvěle. V nabídce najdete takové speciality jako jsou třeba raw burgery, polévky, pizzy, ovocné i zeleninové freshe, smoothies, zmrzliny, sušenky, raw kuličky a další dezerty. Je nám velice sympatické, že všechny sladké pokrmy zde mají 100% bez přidaného cukru, agáve a jiných sirupů. Obsahují pouze přírodní cukry přirozeně se vyskytující v ovoci. Když je potřeba zvýraznit sladkou chuť (např. ve smoothies nebo ve zmrzlině, poslouží čerstvé datle. Tady si nejen pochutnáte, ale dodáte svému tělu jídla plná vitamínů a minerálů, která raw porkmy obsahují. V létě si navíc můžete posedět na zahrádce a užít sluníčka a čerstvého vzduchu.

ne – čt: 10.00 – 22.00, pá: 10.00 – 18.00, so: zavřeno

Forrest Bistro

Forrest Bistro je relativně nové pražské veganské bistro a espresso bar, které bylo otevřené v září loňského roku. Nachází se v klidném prostředí Londýnské ulice na místě, kde dříve bývala restaurace Loving Hut. Jako ve většině restaurací a bister najdete i zde nabídku denního menu spolu s možností výběru ze stálého jídleního lístku. Ten obsahuje 5 různých jídel, denní nabídka se pak skládá ze 2- 3 jídel, z nichž některá jsou i bez lepku. Doporučujeme vyzkoušet kapustové karbanátky s pyré z červené řepy a hrášku. Kromě obědů a večeří si sem můžete vyrazit také na snídani a ochutnat například bezlepkovou kaši nebo pohankové lívanečky.

Londýnská 35, Praha 2, po – pá: 8.30 – 21.00, so_ zavřeno, ne: 10.00 – 21.00


Další čistě veganské restaurace v Praze najdete v našem vyhledávači zde. 

(*pozn. vyhledávání můžete rozšířit také o filtry „Vhodné pro vegetariány a vegany“ – zobrazí se Vám přes 180 podniků. Na mapě se zobrazí vždy jen aktuálních 100 podniků. Abyste si mohli prohlédnout další, přejděte na 2. a 3. stranu.)

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář