Nabídka vegetariánských jídel už není zdaleka jen o salátech a „smažáku“ jak tomu bývalo dříve. Vzpomínáte na ty časy? Pro člověka, který nechtěl od rána do večera jíst maso, zkrátka nebylo mnoho možností. Doba se změnila a restaurací, bister a kaváren s nabídkou bezmasých pokrmů, které uspokojí i náročnou klientelu, přibývá po celém Česku. Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší vegetariánské restaurace v Praze, z nichž všechny nabízí vynikající jídla s nádechem české či mezinárodní kuchyně.

Etnosvět

Etnosvět je pravděpodobně jednou z nejoblíbenějších českých vegetariánských restaurací současné doby a s přehledem konkuruje i těm „nevegetariánským“. Není divu – jídlo je skvělé nejen chuťově, ale i na pohled. Právě díky tomu získal kuchařský tým v roce 2016 ocenění portálu Restu.cz za nejlepší vegetariánskou restauraci. Příjemná atmosféra a milá ochotná obsluha je zárukou toho, že se budete chtít zaručeně vrátit zpět. Během týdne si můžete vychutnat jedno ze tří denních menu a ve večerních hodinách vybrat ze stálého jídelního lístku, který se sezónně obměňuje. Naleznete v něm také jídla veganská (specialitou je veganský tataráček) a bezlepková. V létě si určitě zajděte na příjemnou zahrádku ve vnitrobloku a dopřejte si něco dobrého z grilu.      

Legerova 40, Praha 2, po – čt: 11.30 – 16.00, 17.00 – 23.00, pá: 11.30 – 16.00, 17.00 – 23.30, so: 12.00 – 16.00, 17.00 – 23.30, ne: 12.00 – 16.00, 17.00 – 23.00
Prohlédnout tento podnik: Etnosvět

Estrella

Estrella je malá a vcelku nenápadná restaurace kousek od Karlova náměstí. Hned po vstupu na Vás však dýchne svou útulnou rodinnou atmosférou a přivítá Vás milá obsluha. V týdnu restaurace nabízí denní menu a ve večerních hodinách si můžete vychutnat skvělá jídla ze stálého menu při svíčce a třeba i se skleničkou dobrého vína. Během zimních měsíců doporučujeme vyzkoušet polévku Ramen, která je vynikající a skvěle Vás zahřeje. Dobrou volbou je také tortilla a nebo Panang curry. Restaurace bývá vzhledem ke své velikosti a oblíbenosti často plně obsazená, takže určitě doporučujeme provést rezervaci předem.

Estrella vegetarian food

Opatovická 17, Praha 1, po – ne: 11.30 – 22.30
Prohlédnout tento podnik: Estrella

Lehká hlava

Název Lehká hlava mluví za vše. Právě pocit „lehké hlavy“ by ve Vás měla restaurace navodit a s tímto pocitem byste měli také odcházet. Skvělé gurmánské zážitky, čerstvé ingredience a netradiční interiér plný drobných světýlek Vás zaručeně osloví. Vybrat si můžete z množství různých vegetariánských, veganských i bezlepkových jídel ze stálého menu. Od pondělí do pátku je v nabídce také z denní menu, které se skládá z polévky a hlavního jídla.  V restauraci máte také možnost nahlédnout do otevřené kuchyně a pozorovat, jak jsou Vaše jídla připravována. 

Boršov 2/280, Praha 1, po – pá: 11.30 – 23.30, so – ne: 12.00 – 23.30
Prohlédnout tento podnik: Lehká hlava

Maitrea

Dvoupatrová restaurace Maitrea, která je zároveň místem osobního rozvoje s množstvím přednášek a workshopů, je sesterskou restaurací Lehké hlavy. Nachází se jen pár kroků od Staroměstského náměstí. Je zařízena ve stylu feng-shui a je dalším krásným místem, které stojí za návštěvu. Na jídelním lístku naleznete vegetariánské, veganské i bezlepkové pokrmy a také bezmasé verze českých jídel jako například svíčková a guláš. K obědu si během všedních dnů můžete vybrat z denního menu za velice přijatelnou cenu a dopřát si v rámci něj polévku, hlavní jídlo a vodu.

Týnská ulička 6, Praha 1, po – pá: 11.30 – 23.30, so – ne: 12.00 – 23.30
Prohlédnout tento podnik: Maitrea

Dhaba Beas

Dhaba je síť vegetariánských restaurací v Praze. Nabízí občerstvení formou samoobslužného bufetu, což je velmi praktické zejména během pracovního týdne, kdy nemáte příliš času vysedávat po restauracích. Příprava jídel vychází z tradiční indické vegetariánské kuchyně, tudíž zde nenajdete produkty jako je maso, ryby a vejce. Všechna jídla jsou připravována od základů, restaurace nepoužívá žádné polotovary ani geneticky modifikované potraviny či glutamáty. Ceny jsou velmi přijatelné a odvíjí se od váhy Vaší porce. Každý den hodinu před zavíračkou je navíc ve všech šesti pobočkách Dhába Beas 40% sleva na veškerá jídla.

Na Poříčí 26, Praha 1, po – pá: 11.00 – 21.00, so: 12.00 – 20.00, ne: 12.00 – 18.00
Prohlédnout tento podnik: Dhaba Beas

Satsang

Satsang je bistro zaměřené na vegetariánské a veganské pokrmy. Menu i stylový interiér tohoto podniku s živou atmosférou byl inspirován cestami po New Yorku a Kalifornii. Denně si zde můžete pochutnat na autentickém americkém brunchi, obědu i večeři a od pondělí do pátku vybrat také jídla z poledního menu. Ta se skládají z polévky, pizzy a velkého salátu. Restaurace dbá na kvalitu surovin, a proto spolupracuje s malými farmáři a lokálními producenty. Nabízí také domácí s láskou pečený chléb, zavařovanou zeleninu a ovoce. Večerní posezení si můžete zpestřit skleničkou piva z malých pivovarů, kvalitním vínem, koktejlem nebo domácí limonádou či freshem.

Krymská 24, Praha 10, po – ne: 10.00 – 23.00
Prohlédnout podnik: Satsang

 Autor článku: Zdravý Čech ❤


Mohlo by Vás zajímat:

Nejlepší veganské restaurace v Praze

7 nejlepších zdravých kaváren v Brně

Kam v Praze na jídla bez lepku – nejen pro celiaky

→ Objevujte další zdravé podniky po Česku!

Autor

Redakce webové stránky zdravycech.cz - online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář