Rawito

 

Zmrzliny Rawito jsou vynikající nejen svou chutí, ale i svým čistým složením. Obsahují pouze raw suroviny rostlinného původu 100% v bio kvalitě s certifikací. Jedná se tedy buď o čerstvé nebo šetrně zpracované suroviny při teplotách do 42 °C. Díky této výrobě zůstávají výživové a enzymatické kvality zmrzlin zachovány. Z příchutí můžete vyzkoušet například kokos, vanilku a datle v bílé čokoládě, arašídové máslo a další. Všechny jsou bez laktózy, lepku, GMO, chemie, dochucovadel a klasického cukru (přidáván je pouze kokosový, v banánové není ani ten). Pokud rádi experimentujete, vyzkoušejte také lyofilizovanou raw zmrzlinu „Space Donut“ v různých příchutích. Naše oblíbená je příchuť lesního ovoce, která je 100% bez přidaného cukru. Výhodou donutků je, že nemusí být v mrazáku a můžete si je vzít i s sebou na cesty. (Čerstvě vytažené z mrazáku jsou ale nejlepší.)
Za nás jsou tyhle zmrzliny naprostou jedničkou českém na trhu! Rawita můžete koupit ve vybraných obchodech zdravé výživy, kavárnách nebo v řetězci obchodů Makro.

 


Přesná prodejní místa najdete na mapě na webu rawito.cz.

 

Creme de la creme

 

Oblíbenou zmrzlinárnu Creme de la creme najdete v Praze hned na dvou místech. Nabízí zde 40 druhů čerstvých smetanových zmrzlin, sorbetů, veganských neovocných zmrzlin a zmrzlin bez bílého cukru. Je nám sympatické, že zmrzliny neobsahují chemii, umělá barviva, konzervátory, umělé emulgátory a stabilizátory. Všechny jsou bezlepkové a vyrábí se ručně za pomoci tradičních italských řemeslných zmrzlinových výrobníků původním způsobem. Základem veganských zmrzlin jsou rostlinná biomléka (rýžové, lískooříškové a mandlové) a přírodní čekanková vláknina. Tyto zmrzliny jsou ovšem (a bohužel) slazeny třtinovým a hroznovým cukrem, u ostatních zmrzlin a sorbetů je použit klasický cukr, 4 druhy zmrzlin jsou slazené stévií. Příchutě se mění podle sezóny.

 

Husova 12, Praha 1, po – ne: 10.00 – 23.00
Národní 23, Praha 1, po – ne: 10.00 – 23.00
https://www.cremecreme.cz/cs/

 

Zmrzlina Jan Černoušek

 

Zmrzlinový stánek v Praze v Horních Počernicích nabízí v sezóně od jara do podzimu denně 12 druhů zmrzlin, které se pravidelně obměňují. Opět se nejedná pouze o klasické zmrzliny, vyrábí zde ovocné sorbety, mléčné i jogurtové zmrzliny (z čerstvého bílého nebo řeckého jogurtu), veganské varianty a druhy slazené stévií. Všechny jsou z ovoce, minimálně doslazované a 100% bez lepku (některé i bez laktózy). Podle druhu jsou míchány s kvalitními surovinami jako je belgická čokoláda, 100% pistácie, ořechy, vanilka z Madagaskaru, apod. Specialitou jsou zmrzliny s výtažky z jedlých květin a další perličky, které vznikají z našich nápadů i na Vaše přání.

 

Praha 9 – Horní Počernice, po – ne: 11.00 – 19.00 (sezónní prodej: jaro – podzim)
http://jancernousekweb.wixsite.com/jancernousek

 

Do:Pusy

 

Zmrzliny Do:Pusy jsou letošní novinkou.Všechny zmrzliny jsou vyrobeny z čerstvých surovin, bez barviv, konzervantů, umělých aromat a některé jsou doslazované včelím medem.Z příchutí nabízí například Garam masala s červeným grepem, banán s kokosem a jahoda s rebarborou a kapkou citronu.  Můžete je zakoupit v Praze, Karlových Varech, Chebu a Plzni nebo v malých stánečcích na letních festivalech po Česku. Brzy se prý objeví také první pobočky – na Letné, ve Stromovce a na Jiřího z Poděbrad.

http://do-pusy.cz/

 

 

A nebo… si vyrobte doma svou vlastní! 

Vegan zmrzlina bez cukru

Meruňková zmrzlina

 


→ Další články

→ Objevujte zdravé podniky po Česku!

→ Zdravé recepty


 

Autor

Online průvodce zdravým životním stylem a podniky po Česku.

Napsat komentář